TikTok wskrzesza „Frozen” Madonny z 1998 roku

Paper Magazine

11 marca 2021
Kenna McCafferty
Tłumaczenie: Krystian


Przebój Madonny „Frozen” z 1998 roku wyszedł dziś z komory kriogenicznej silniejszy dzięki remiksowi Sickicka i featuringowi Fireboya DML. Madonna, która nie lubi robić wszystkiego na pół gwizdka, przeszła samą siebie, zamieniając kultowy klasyk w prawdziwy hit, a do tego stworzyła porywający teledysk, będący reimaginacją przełomowego klipu z 1998 roku.

Piosenka została przywrócona do kulturalnego obiegu przez Sickicka, który prawie rok temu zremiksował ją na potrzeby TikToka. Z czasem aplikacja TikTok stała się popularna, a dźwięk stał się wiralem, idealnym do postów mających wzniecać pożądanie, filmów kulinarnych i wyzwań związanych z układaniem włosów.

Piosenka została wydana w grudniu 2021 roku, zdobywając szczyty list przebojów muzyki tanecznej i elektronicznej, ale w ramach jeszcze większej gorączki Madonna i Sickick połączyli siły, by zaprosić do napisania jednego wersu gwiazdę muzyki afrobeats, Fireboya DML. Popularność utworu, obejmująca różne gatunki, pokolenia, kraje i kontynenty, jest dowodem silnego wpływu generacji Z i TikToka na przemysł muzyczny.

Kariera Madonny wykracza daleko poza rok 1998, a to sięganie w przeszłość jest doskonałym przykładem tego, co sprawia, że jest wciąż aktualna. W 1998 roku utwór „Frozen” i jego wizualizacje były tak samo niezwykłe jak obecny teledysk do zremiksowanej wersji utworu.

W opublikowanym wczoraj teledysku Madonna nawiązuje do klipu z 1998 roku, pokazując krajobrazy pustyni, niebo i latające kruki, jednocześnie uosabiając tę samą energię królowej lodu, co w oryginale. Pomarańczowe wizualizacje Fireboya dodają ciepła, tworząc idealne połączenie ognia i lodu.

Podczas gdy nowe i stare utwory Madonny pozostają aktualne, remiks przypomina nam, że nie trzeba tworzyć „nowej” muzyki, by wprowadzać innowacje. Nowa grupa słuchaczy jest nie tylko otwarta, ale i spragniona remiksów.

Nowe dzieła Madonny pojawiają się wraz z jej kolejnym zagłębieniem się w przeszłość, bo ta rekrutuje właśnie obsadę do swojego nadchodzącego filmu biograficznego. Jeśli „Frozen ft Fireboy DML Sickick Remix” – powtórz to trzy razy szybko – jest jakiegoś rodzaju wskaźnikiem, to dowodzi, że historia jej kariery nie skończy się w najbliższym czasie.