Rebel Heart Tour

9 września 2015 roku – 20 marca 2016 roku
Promowane wydawnictwa: Rebel Heart

Setlista

Akt I: Samurai/Joan of Arc
1. Iconic
2. Bitch I’m Madonna
3. Burning Up
4. Holy Water/Vogue
5. Devil Pray
6. Messiah (przerywnik wideo-taneczny)
Akt II: Rockabilly Meets Tokyo
7. Body Shop
8. True Blue
9. Deeper and Deeper
10. HeartBreakCity /Love Don’t Live Here Anymore
11. Like A Virgin (z elementami Heartbeat i Erotica)
12. S.E.X. (przerywnik wideo-taneczny z elementami Justify My Love)
Akt III: Latin/Gypsy
13. Living for Love1
14. La Isla Bonita
15. Dress You Up/Into The Groove/Everybody2/Lucky Star /Dress You Up (medley)3
16. Who’s That Girl4
17. Rebel Heart
Akt IV: Party/Flapper (Crazy Years)
18. Illuminati (przerywnik wideo-taneczny)
19. Music (z elementami Give It 2 Me)
20. Candy Shop
21. Material Girl
22. La Vie En Rose
23. Unapologetic Bitch
Bis:
24. Holiday

Projekty kostiumów

Madonna:

Tancerze:

Obuwie i dodatki:

Projekt sceny:

Grafiki pochodzą ze strony Stufish

Szkice koncepcyjne:

Rendery:

Koncerty

Premiera „Rebel Heart” zbiegła się z ogłoszeniem kolejnej trasy koncertowej. Początek jednak nie był szczęśliwy. Część amerykańskich koncertów, które miały otwierać trasę, musiała zostać przesunięta na styczeń 2016 roku z uwagi na problemy techniczne. Tym razem jednak Madonna nie tylko odwiedziła „standardowe” miejsca na mapie, ale także zabrała swoje widowisko do Azji, gdzie do tej pory – poza Japonią – nigdy nie koncertowała. Po 23 latach wróciła też do Australii a do Nowej Zelandii zawitała po raz pierwszy. Łącznie trasa składała się z 82 koncertów: 36 w Ameryce Północnej, 25 w Europie, 13 w Azji i 8 w Australii i Nowej Zelandii.

Polscy fani tym razem nie mieli szczęścia. Mimo zaawansowanego planowania koncertu w Krakowie, który według przecieków miał otwierać europejską część trasy 2 listopada 2015 roku, nie doszedł on do skutku. Zamiast tego skorzystali nasi sąsiedzi – Czesi otrzymali aż dwa koncerty, a Niemcy aż pięć.

Kalendarium

 • 25 stycznia 2015 – włoska gazeta „La Stampa” donosi o pierwszych koncertach nadchodzącej trasy koncertowej Madonny. Według artykułu, przypuszczalnie mają one mieć miejsce w  Turynie, w Pala Alpitour, najprawdopodobniej 20 i 21 listopada 2015.
 • 29 stycznia 2015 – kanadyjska gazeta „La Presse” powołując się na swoje źródła informuje, że w drugim tygodniu września Madonna odwiedzi Montreal.
 • 16 lutego 2015 – do listy przypuszczalnych, ale wciąż niepotwierdzonych miejsc koncertowych dołącza paryska Bercy Arena, o której informuje „La Parisien”, wspominając o co najmniej dwóch koncertach.
 • 9 lutego 2015 – w  krótkim wywiadzie telefonicznym z Ryanem Seacrestem w programie „On Air With Ryan Seacrest” Madonna potwierdziła, że wyruszy w trasę w 2015 roku.
 • 20 lutego 2015 – niemiecki oddział Amazon informuje klientów, że jeśli do 5 marca w przedsprzedaży zakupią dowolną edycję albumu „Rebel Heart” , 7 marca otrzymają maila z instrukcjami dotyczącymi przedsprzedaży biletów. Zaraz po Niemcach, podobne usługi wprowadzają serwisy w Holandii, Belgii i Danii oraz francuski Fnac.
 • 27 lutego 2015 – Live Nation uruchamia dla brytyjskich klientów specjalną stronę internetową poświęconą nowej trasie koncertowej, potwierdzając, że jej tytuł to „Rebel Heart Tour”. Pojawia się data, kiedy trasa ma zostać oficjalnie ogłoszona ze wszystkimi szczegółami.
 • 1 marca 2015 – Kraków Arena (obecnie Tauron Arena) na swoim facebookowym profilu publikuje post, którym budzi nadzieje polskich fanów. W odpowiedzi na plotki o możliwym koncercie, w poście pojawia się enigmatyczne stwierdzenie, że „taka gwiazda jest u nas zawsze mile widziana”.
 • 2 marca 2015 – Live Nation i www.madonna.com ogłaszają Rebel Heart Tour. Ku rozczarowaniu polskich fanów, na liście nie ma spodziewanego Krakowa.
 • 9 marca 2015 – rozpoczyna się przedsprzedaż biletów na koncerty w Niemczech, Czechach i innych krajach Europy.
 • 12 marca 2015 – rozpoczyna się regularna sprzedaż na wybrane koncerty w Europie.
 • 21 marca 2015 – ze względu na ogromne zapotrzebowanie spowodowane brakiem koncertu w Polsce, Austrii, Rosji czy na Węgrzech, czeski oddział Live Nation ogłasza drugi koncert w Pradze.
 • 6 maja 2015 – w Nowym Jorku rozpoczął się trzydniowy casting tancerzy.
 • 22 czerwca 2015 – ogłoszenie australijskiej części trasy. Najpierw na a oficjalnej stronie Allphones Areny w Sydney pojawiają się pierwsze informacje. Kilka godzin później pojawiają się informacje na temat koncertów w Melbourne i Brisbane oraz w Auckland w Nowej Zelandii.
 • 1 lipca 2015 Strona Inquirer.net donosi o co najmniej dwóch koncertach w stolicy Filipin, Manili. Ich anonimowe źródło ma być rzekomo powiązane z MOA Areną, która jest jednym z możliwych miejsc, oprócz Philippine Arena w Bulacan.
 • 15 lipca 2015 – według RTL Boulevard holenderski DJ Sander Kleinenberg został poproszony o przygotowanie własnego remiksu „Bitch I’m Madonna” na potrzeby trasy.
 • 19 lipca 2015 – ogłoszenie koncertu na Filipinach.
 • 14 września 2015 – na oficjalnej stronie Madonny pojawiają się dodatkowe koncerty na 2016 rok. NA liście znajduje się USA, Meksyk, Japonia oraz w Hongkong, Makao, Tajlandia i Tajwan, których Madonna jeszcze nigdy wcześniej odwiedziła.
 • 25 września 2015 – wszystkie bilety na pierwszy w historii koncert Madonny w Hongkongu wyprzedały się w ciągu 30 minut ustanawiając nowy rekord.

Zespół