The MDNA Tour

31 maja 2012 roku – 22 grudnia 2012 roku
Promowane wydawnictwa: MDNA

Setlista

Akt I: Transgression
1. Virgin Mary (śpiew Kalakan Trio)1
2. Girl Gone Wild2
3. Revolver
4. Gang Bang
5. Papa Don’t Preach
6. Hung Up3
7. I Don’t Give A
8. Best Friend/Heartbeat (przerywnik wideo-taneczny)
Akt II: Prophecy
9. Express Yourself4
10. Give Me All Your Luvin’
11. Radio Dial Static Medley5 (przerywnik wideo)
12. Turn Up the Radio
13. Open YourHeart6
14. Masterpiece
Akt III: Masculine/Feminine
15. Justify My Love (przerywnik wideo-taneczny)
16. Vogue
17. Erotic Candy Shop7
18. Human Nature
19. Like a Virgin Waltz8
20. Love Spent9
Akt IV: Redemption
21. Nobody Knows Me (przerywnik wideo z akrobacjami na linie)
22. I’m Addicted
23. I’m a Sinner10
24. Like A Prayer11
25. Celebration11

Projekty kostiumów

Projekty sceny

Projekt: Mark Fischer & Ric Lipson. Materiały pochodzą ze strony Stufish.

Rendery:

Projekt techniczny:

Koncerty

The MDNA Tour, zapowiadana pierwotnie jako „Madonna World Tour”, by nie wywołać złych skojarzeń (którymi najwyraźniej później przestano się przejmować), to obecnie najdłuższa trasa koncertowa artystki, jeśli chodzi o liczbę zagranych koncertów. Składała się ona z 88 koncertów: 3 na Bliskim Wschodzie, 30 w Europie, 45 w Ameryce Północnej i 10 w Ameryce Południowej. Mimo zapowiedzi o planach koncertowych w Australii, Madonna i tym razem nie dotarła w tamte strony. Wróciła za to do Europy. Pierwszy raz (i jak na razie ostatni) wystąpiła wówczas na Ukrainie. Po raz drugi zawitała również do Polski, gdzie otworzyła Stadion Narodowy w Warszawie, jako pierwsza występująca na nim zagraniczna gwiazda. Mimo przecieków, jakoby gwiazda miała zagrać u nas 7 lipca, ostatecznie padło na 1 sierpnia, w związku z czym zrodziły się kontrowersje z uwagi na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawę załatwiono ugodą, na mocy której przed koncertem wyświetlona została „Kronika Powstania Warszawskiego”.

Podobnie jak poprzednim razem, polscy fani przygotowali dla Madonny niespodziankę. Podczas „Open Your Heart” stadion wypełnił się białymi sercami z napisami „LUV”, co spotkało się z radosną reakcją gwiazdy. Emocje udzieliły jej się tak bardzo, że podczas „Like a Virgin” nie kryła wzruszenia i wykonała piosenkę ze łzami w oczach.

Kalendarium

  • 17 sierpnia 2011 – po ogłoszeniu współpracy, Madonna i Smirnoff organizują konkurs Most Original Nightlife In The Universe, który ma wyłonić jednego tancerza, który weźmie udział w nadchodzącej trasie koncertowej piosenkarki. Tym samym plany koncertowe na 2012 rok zostały potwierdzone.
  • 6 lutego 2012 – Madonna i Live Nation ogłaszają światową trasę koncertową, która nosi tytuł The Madonna 2012 World Tour.
  • 7 lutego 2012 – rusza sprzedaż biletów dla członków fanklubu Icon.
  • 17 lutego 2012 – rozpoczyna się regularna sprzedaż biletów na koncert w Warszawie.
  • 29 marca 2012 – na stronie internetowej Madonny pojawiają się informacje o suportach podczas poszczególnych wybranych koncertów. Na liście m.in. Martin Solveig i LMFAO.
  • 16 kwietnia 2012 – ogłoszone zostają koncerty w Meksyku. Pojawia się nazwa „The MDNA Tour”.

Zespół