Najwyższy czas przestać wytykać Madonnie wiek

Contactmusic

21 marca 2021
Holly Mosley
Tłumaczenie: Krystian

Czy się ją kocha, czy nienawidzi, nie można zaprzeczyć, że Madonna jest i zawsze była oszałamiająco piękną kobietą. W międzyczasie zawsze wzbudzała kontrowersje swoim śmiałym wyglądem i odważnymi posunięciami w karierze. I nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić, gdyż Madonna wywołała na Instagramie spore poruszenie swoimi zdjęciami w bieliźnie.

Ubrana w coś, co wydaje się być skórzano-koronkową bielizną (z czapką), Królowa Popu wyglądała rewelacyjnie na swoich zdjęciach na Instagramie (sądząc po jego napalonym komentarzu, Snoop Dogg też tak uważa).

„And Now For A Moment of Self Reflection” – napisała w opisie, podpisując się pod swoim najnowszym pseudonimem „Madame X”.

Ale zdaje się, że prawie każdy, kto chciał się wypowiedzieć, pragnął tylko wytknąć jej prawdopodobieństwo użycia Photoshopa na zdjęciach. To zarzut, który nie pojawia się prawie nigdy, gdy młodsza celebrytka publikuje swoje roznegliżowane selfies. Pomijając fakt, że prawie każdy, kto używa jakiejkolwiek platformy do publikacji pozowanych zdjęć, używa kombinacji filtrów i wygładzania.

Dlaczego więc Madonna jest za to szczególnie wyszydzana? Ponieważ nie jest już 25-latką i powinna siedzieć w fotelu z koszykiem pełnym robótek na drutach, a nie pokazywać światu swoją bieliznę – tak przynajmniej twierdzą tabloidy.

Media nie zawahały się zaznaczyć jej wieku w nagłówkach. Niezależnie od tego, czy ma to być żart, czy tylko zaskoczenie, że wygląda tak dobrze w swoim wieku, utrwala to tylko stereotyp i wszyscy nadal uważamy osoby po sześćdziesiątce za stare babcie, podczas gdy nowoczesne porady na temat zdrowego trybu życia, coraz mniejsza umysłowa przepaść między młodymi i starymi (dzięki ci, Internecie) i dzisiejsze pokolenie kobiet odmawiających dostosowania się do standardów kobiecości, które patriarchalne społeczeństwo narzucało przez wieki, mówią nam, że naprawdę nie muszą już pasować do tego stereotypu.

Madonna pokazuje całą młodość, która zawsze w niej tkwiła, bo właśnie tacy powinni być ludzie. Nikt tak naprawdę nie traci tej esencji młodości i witalności młodego wieku tylko z powodu swoich lat lub dlatego, jak wygląda jego ciało. A jednak społeczeństwo wciąż czuje się niekomfortowo, oglądając kobiety po trzydziestce obnażające ciało lub prezentujące jakąkolwiek seksualność.

Madonna, mimo że jest żywą legendą popu, od lat 90. doświadczała drwin. I choć nic nie powstrzymało jej od ubierania się dokładnie tak, jak lubi i podejmowania potencjalnie kontrowersyjnych decyzji, najwyższy czas dać jej spokój. Starsze kobiety są tak samo piękne jak młodsze i szczerze mówiąc, nie ma granicy wieku, jeśli chodzi o bycie seksownym.

Wszyscy, którzy robią sobie żarty z Madonny, bo ma już ponad 60 lat, dzielą tę samą energię z ludźmi, którzy nazywali ją starą w wieku 35 lat w latach 90. Nie jesteście tak fajni, jak wam się wydaje, bo jesteście po złej stronie historii…