10 lat temu Madonna wystąpiła na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do wydarzenia tego podchodzę bardzo osobiście, bo był to mój pierwszy koncert Madonny w życiu. To także moje pierwsze i ostatnie spotkanie z nią we własnym kraju.

Co roku tego typu „rocznice” staram się na łamach Royal Madonna wspominać w wyróżniający się sposób, ale w tym roku postanowiłem zrobić to w jeszcze inny, wyjątkowy sposób.

„Warsaw Gone Wild” to rocznicowy – można powiedzieć – dokument. Najpierw przyjrzymy się symbolicznemu dla Polski rokowi, jakim był 2012. Powiemy też nieco o pierwotnym planie i o dacie koncertu, która nie doszła do skutku, a którą odkryli… polscy fani!

Następnie pod lupę weźmiemy dni „około koncertowe” – od momentu zakończenia koncertu poprzedzającego w Wiedniu, po wyjazd zespołu i ekipy do Kijowa, na miejsce kolejnego koncertu. Rekonstrukcję wydarzeń umożliwiły z kolei dokumenty udostępnione przez Łukasza, polskiego fana, który w swojej kolekcji ma oryginalny planner wydany teamowi Madonny, który pełnił funkcję harmonogramu dzień po dniu, z informacjami potrzebnymi pracownikom. Tak wygląda kartka, która dotyczyła dnia koncertu w Warszawie:

Drugą osią filmu są wypowiedzi fanów. Tym razem głos oddaję 10 osobom, które dzielą się swoimi wspomnieniami na temat tego koncertu. Z rozmów z nimi wyłania się pełen emocji opis show, którego nie da się zapomnieć. Rozmawiamy o własnych spostrzeżeniach, wspomnieniach z „koczowania” pod stadionem, próby, o ulubionych momentach koncertu… A to wszystko okraszone jest zdjęciami i filmami.

Tworząc ten materiał, chciałem, aby wybrzmiała w nim wartość sentymentalna. Część narracyjną przetykam co prawda rozmaitymi materiałami, ale wszystkie nagrania tego, co dzieje się na scenie, pochodzą z koncertu w Polsce. Nie ma w tym żadnej sztuczki – po prostu nagrania wielu osób, ale z tego konkretnego wieczora, nawet, jeśli nie są najlepszej jakości.

Wykorzystałem rozmaite fragmenty dostępne na YouTube. I tu nieco tłumaczeń – z oczywistych względów nie było możliwe uzyskanie zgody na wykorzystanie nagrań od każdego z użytkowników. Chcę jednak w tym miejscu zaznaczyć, że za każdym razem źródło (nazwa kanału lub imię/nazwisko właściciela nagrania) są widoczne na ekranie przez cały czas trwania fragmentu. Ponadto Royal Madonna ani żadna z osób związanych ze stroną w żaden sposób nie zarabia na wyświetleniach tego filmu (monetyzacja jest wyłączona, chyba że algorytm przypisze ją do oryginalnego właściciela audio, w tym wypadku Madonny).

Film ten ma być przede wszystkim dla fanów. Dla tych którzy byli na koncercie w Warszawie 10 lat temu, ma to być nostalgiczna podróż w przeszłość. Dla tych, którzy nie mogli tam być, ma to być namiastka tamtych emocji.

Krystian


Warsaw Gone Wild

Premiera: 1.08.2022, 21:30, Royal Madonna (YT)

Czas trwania: 55 minut

Podczas premiery dostępny bedzie czat na żywo. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zalogować się do swojego konta Gmail/YT.